Blog

Začátkem března proběhla ve Varšavě mezinárodní konference sociální práce, kam byl pozván doc. Opatrný společně se mnou a Mirkem (doktorandi z katedry etiky, psychologie a charitativní práce).

Cesta vlakem trvala deset hodin a ve Varšavě nás přivítala zima, ledový vítr a rozbředlý sníh. Rozmary počasí a náročná cesta však byly ihned po příjezdu do hotelu zapomenuty. Hotel byl velmi krásný a pokoje neuvěřitelně pohodlné. Poprvé v životě jsem se sprchovala ve sprše, která měla vlastní rádio, modré podsvícení a pět druhů sprchování. Úžasný zážitek.

Po opulentní snídani jsme se vydali na univerzitu. Konference se konala v krásně vybaveném sále za přítomnosti ministryně sociálních věcí, rektora univerzity, děkana a významných odborníků z Polska i ze zahraničí.

Raut byl skvělý. Navečer jsme objevili krásné historické centrum Varšavy, nakoupili dárky pro naše blízké a další den brzy ráno jsme se vydali domů.

V pendolínu z Ostravy do Prahy jsme se dozvěděli, že rektorem byl zvolen náš děkan Tomáš Machula a celý zbytek cesty nám utekl velmi rychle.

Pro studentský web Chcinatf.cz napsala: Anna Sýkorová.

Autor: martina.hlavacova