Blog

Říkala jsem si, že bych mohla přispět na tuhle stránku a napsat něco málo o oboru, který studuji. Jde právě o obor Sociální a charitativní práce.

Už když jsem nastupovala do prváku, měla jsem jasnou představu o tom, s jakou cílovou skupinou bych ráda pracovala. Ale měla jsem pochopitelně i jasnou představu o tom, k jaké cílové skupině se nechci ani přiblížit. A právě díky praxím jsem se dostala i tam, kam jsem původně vůbec nechtěla. A abych pravdu řekla, jsem ráda!! Dalo mi to hodně, překonala jsem strach a otevřela dveře více možnostem. Teď vím, že bych měla nejdřív něco zkusit než to odsoudím. 🙂

Celkově, studium téhle fakulty mi dává hodně. Škola mě baví! A to jsem nikdy nebyla zapáleným studentem. 🙂 Možná že to dělá obor, ale určitě to dělají vyučující.
Vyučující jsou příjemní, chápaví, řekla bych že i trpěliví (ano, není to se mnou vždy lehké), ale hlavně, jsou to profíci každým coulem. Rozumí tomu co vyučují a věřím, že pro většinu z nich to není jen práce, ale spíše koníček. Dokáží zodpovědět i všetečné otázky mých spolužáků (co tu budu lhát, hlavně ty moje).

Zkrátka studium na téhle škole bylo a je jedním z nejlepších rozhodnutí, které jsem zatím ve svém životě udělala. 🙂

Pro studentský web Chcinatf.cz napsala: Veronika Bílková.

Autor: martina.hlavacova